קורס רכב כבד למאות משוחררים והפיכת מקצוע זה לעבודה מועדפת

בעקבות מבצע צוק איתן החליטו בצה"ל ובשיתוף הקרן לקליטת חיילים משוחררים על הכשרת מאות חיילים לנהגי משא כבד, לאור מחסור בנהגי משא כבד. בנוסף לזאת לבקשתו של שר הביטחון משה יעלון, החליטו כי נהיגת רכב משא כבד תיבחן כעבודה מועדפת, וכמו כל עבודה מועדפת ,עבודה זו תקנה מענק למועסקים המקנה מענק למועסקים בתחום. "זיהינו שיש בעיה במשק האזרחי, שבסוף עלולה לפגוע גם בביטחון כיוון שצה"ל זקוק להם בשעת חירום", דברים אלו נאמר על ידי חמדה מרק, מנהלת הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון. "במבצע צוק איתן נוצר עומס על נהגי המשא כבד, מאחר ויש מחסור בנהגים במשק, לאחר שנגמר המבצע הבינו בצה"ל שמדובר בפער שחייב לצמצם אותו. וכי אסור שיהיו אנשים עייפים על הכביש, תפקידם של נהגי המשא כבד המובילים,טנקים ציוד לחימה ,ניוד חטיבות חיוני ביותר לצה"ל בשעת חירום.

במסגרת התכנית, הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים יסייעו לשוק האזרחי לפתור את המצוקה של חוסר בנהגי המובילים משא כבד ויחד עם זאת יפתרו את המצוקה שעלולה להיגרם בחירום. נהגי רכב משא כבד נחשב היום לאחד מהמקצועות המבוקשים ביותר לאור המחסור החמור בידיים עובדות בישראל, למרות שמציעים משכורות גבוהות בתחום.

החיילים המשוחררים שייבחרו להכשרה, יגויסו למילואים על מנת לעבור את הקורס לקבלת רישיון לנהיגת רכב משא כבד. בתום ההכשרה, החיילים המשוחררים שסיימו בהצלחה את הקורס יהיה  באפשרותם להשתלב בעבודה כנהגי רכב כבד באזרחות, ובנוסף לזאת לשרת במקצוע גם במילואים בשעת גיוס למילואים.

.

שתף פוסט זה

מידע נוסף

Call Now Button דילוג לתוכן