מכללת טוב נאבקת כדי לקצר את זמני ההמתנה ללימודים לרכב ציבורי אוטובוס ומונית ורכב משא כבד מעל 12 טון

מכללת טוב נאבקת כדי לקצר את זמני ההמתנה ללימודים לרכב ציבורי אוטובוס ומונית ורכב משא כבד מעל 12 טון

ב"ה היום 11 מאי טו אייר , נועדו פורום מנהלי מכללות מייצג ובראשם רפאל טייב מנכ"ל מכללת טוב עם שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן,

סמנכ"ל משרד הבריאות ומנהל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

בישיבה הועלתה מצוקת משק התחבורה בישראל לאלפי נהגים מקצועיים לרכב ציבורי ורכב כבד הנובע בעיקר עקב זמני ההמתנה הארוכים למבדקי ההתאמה המקדימים לקבלת אישור המפנה ללימודים עיוניים ומעשיים הנערכים תחת חסותו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ומשרד הבריאות.

בישיבה, טען מר רפאל טייב, מנכ"ל מכללת טוב כי ההשלכות העיקריות למצוקת הנהגים הן:

החמצה של הזדמנות פז למתן מענה של מקצוע מתגמל ומכובד לאלפי מבקשי עבודה המבקשים לעסוק במקצועות התחבורה ואינם "שורדים" את זמני ההמתנה והבירוקרטיה.

מחדל לאומי בבטיחות בדרכים – חברות התובלה וההיסעים אינן מפטרות נהגים מסוכנים, נהגים שזומנו לשימוע פעמיים ושלוש עקב ריבוי עבירות תנועה לא פוטרו וגרמו לתאונות דרכים קטלניות.

כמו"כ התייחס מר טייב, לפתרון של ייבוא נהגים מאוקראינה כ"גימיק תקשורתי",

"מדובר בעשרות בודדות של נהגים כאשר חסרים כ 4000 נהגים, זה בערך כמו לעצור דימום חמור עם פלסטר.

על מדינת ישראל ומשרד הבריאות לתעל את משאביה ולדאוג תחילה לאזרחי ישראל המבקשים עבודה, ולקצר את זמני ההמתנה האבסורדיים לפני שהיא מייבאת עולים מאוקראינה אשר אינם בקיאים בשפה, בכבישים ובחוקי התנועה בארץ".

שר הבריאות, הרב ליצמן, הבטיח לקיים ישיבה דחופה נוספת בעוד כשבועיים במטרה לקצר משמעותית את זמני ההמתנה העומדים היום על מספר חודשים לכמה ימים.

בעזרת השם, נקווה לתוצאות טובות.

 

 

שתף פוסט זה

מידע נוסף

Call Now Button דילוג לתוכן